2.03.2021

Post, jałmużna, modlitwa

 

Wielki Post to czas pokonywania siebie, walki ze złem i pokusą, oczyszczania własnych intencji. W Ewangelii Św. Marka Jezus wskazuje pewne narzędzia do walki z demonem. Są nimi post i modlitwa (Mk 9, 29). W ten sposób poprzez nasze czyny miłosierdzia i ascezy możemy również zbliżyć się do tajemnicy męki i zmartwychwstania Pańskiego.  

W związku z tym Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca prowadzi jałmużnę na rzecz "Rzeszów Pomagam" na rzecz osób potrzebujących. Pieniądze można wpłacać na numer konta 02 1160 2202 0000 0002 7319 7194 z dopiskiem: jałmużna wielkopostna. 

Zachęcamy także do wsparcia finansowego dzieł ewangelizacji poprzez przekazanie 1% dla Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, gdyż poza ubóstwem materialnym istnieje również ubóstwo duchowe. 


fot. Jeremy Yap, Unsplash



Szczegółowe informacja dla 1%

NR KRS*: 0000309499

Cel szczegółowy: Przyjaciele Oblubieńca

* Numer KRS  - Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl (koniecznie wpisz nazwę tej organizacji wypełniając swój PIT), dzięki której zbieramy 1% podatku.


Poniżej zamieszczono orędzie Papieża Franciszka odnośnie miłosierdzia w Wielkim Poście:


"Drodzy bracia i siostry, niech w tym czasie Wielkiego Postu cały Kościół będzie gotów nieść wszystkim, którzy żyją w nędzy materialnej, moralnej i duchowej, gorliwe świadectwo o orędziu Ewangelii, którego istotą jest miłość Ojca miłosiernego, gotowego przygarnąć w Chrystusie każdego człowieka. Będziemy do tego zdolni w takiej mierze, w jakiej upodobnimy się do Chrystusa, który stał się ubogi i ubogacił nas swoim ubóstwem. Wielki Post to czas ogołocenia: dobrze nam zrobi, jeśli się zastanowimy, czego możemy się pozbawić, aby pomóc innym i wzbogacić ich naszym ubóstwem. Nie zapominajmy, że prawdziwe ubóstwo boli: ogołocenie byłoby bezwartościowe, gdyby nie miało wymiaru pokutnego. Budzi moją nieufność jałmużna, która nie boli."

(...)

Na wzór naszego Nauczyciela jesteśmy jako chrześcijanie powołani do tego, aby dostrzegać różne rodzaje nędzy trapiącej naszych braci, dotykać ich dłonią, brać je na swoje barki i starać się je łagodzić przez konkretne działania. Nędza to nie to samo co ubóstwo; nędza to ubóstwo bez wiary w przyszłość, bez solidarności, bez nadziei. Możemy wyróżnić trzy typy nędzy. Są to: nędza materialna, nędza moralna i nędza duchowa.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2014